Minerały a zdrowie

0

linoterapiaOd wieków ludzie używali kamienia, nie tyle do ozdoby co do  poprawy zdrowia. Chińczycy już w starożytności rozdrabniali kryształy na proszek i podawali jako panaceum na różne dolegliwości. Taka terapię kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi nazywa się litoterapią.

Litoterapia jest sposobem równoważenia energii w ciele człowieka jednak należy ją zawsze traktować jako uzupełnienie terapii medycznych.

Osoby zajmujące się terapią kamieniem, wyjaśniają, że każdy minerał ma inne właściwości i tym samym inaczej oddziałuje na pacjenta.

Obecnie nauka intensywnie bada właściwości kamieni. Często decydują się na użycie ich w kosmetykach. I tak np. pudry otrzymuje się z drobno mielonych agatów, ametystów, turmalinów, cytrynów, akwamarynów, topazów. Pełnią one wtedy funkcje od  korygujących do efektu permanentnego wykończenia. Zasadnicza różnica miedzy pudrem otrzymanym chemicznie od tego uzyskanego z minerałów jest tak, że oprócz właściwości upiększających,  także pielęgnują skórę. Dzięki takim kosmetykom nie zatykają się pory i skóra swobodnie oddycha pod makijażem.

Wybór minerału

Kamienie możesz wybrać oszlifowane lub te nie poddane żadnej obróbce, mogą znaleźć się w biżuterii lub w formie masażerów.  Przy wyborze minerału zwróć uwagę na jego barwę albowiem  to ona wskazuje na jego oddziaływanie.

Barwa czerwona energetyzuje, wspomaga krążenie, łagodzi anemię

Barwa błękitna wprowadza spokój umysłu, wycisza i wpływa łagodząco na bezsenność.

Barwa zielona sprzyja procesom twórczym, wspomaga system nerwowy. Barwa żółta  sprzyja układowi trawiennemu i hormonalnemu.

Litoterapię traktujmy nie tylko jako rodzaj zwalczania dolegliwości, ale także jako odbudowę sfery emocjonalno-mentalnej.

Udostępnij :)

About Author

Comments are closed.