Kilka rad jak uniknąć osteoporozy

0

Osteoporozy nie można wyleczyć, dlatego warto zrobić wszystko by temu zapobiec. Recepta na to jest prosta – ruch i odpowiednia dieta, w której nie może zabraknąć wapnia i witaminy D. Pokażemy wam proste, domowe, naturalne sposoby aby zapobiec tym schorzeniu.

1. Ruch – dla osób ze stwierdzoną osteoporozą, odpowiednia gimnastyka jest elementem leczenia. Regularny ruch może powstrzymać rozwój choroby. Polecane jest pływanie, spacery, jazda na rowerze a także Nordic Walking .
2. Papierosy – ponieważ nikotyna zwiększa ryzyko osteoporozy, warto rozstać się z tym nałogiem. Palenie zmniejsza zdolność organizmu do wchłaniania wapnia, a to może spotęgować utratę masy kostnej.
3. Dieta – chorobie tej sprzyja nie dobór wapnia w diecie. Możemy uzupełniać go, jedząc produkty mleczne, zwłaszcza fermentowane np. kefiry, maślanki czy też jogurty. Osoby które nie lubią mleka, nie tolerują i nie piją w ogóle, powinny jeść dużo warzyw takich jak: sałata, szpinak, natka pietruszki, młode liście mleczu, brokuły i migdały.

Udostępnij :)

About Author

Comments are closed.