Gdzie Polki szukają porad zdrowotnych?

0

dobre radyPonad połowa (55%) Polek chciałaby otrzymywać informacje o metodach radzenia sobie z PMS od lekarza ginekologa – pokazuje badanie przeprowadzone w ramach kampanii „Jestem kobietą. Znam siebie”, którego inicjatorem jest marka Aqua-Femin. Niemal co trzecia kobieta (31%) szuka takich podpowiedzi w Internecie, a co piąta (20%) w gazetach i czasopismach. Eksperci kampanii podpowiadają w jaki sposób znaleźć potrzebne informacje o PMS i o co należy zawsze pytać lekarza.

 

2/3 kobiet w wieku 20-25 lat, tyle samo pań z wykształceniem wyższym oraz aż 75% mieszkanek największych miast (powyżej 500 tys.) częściej niż ogół wspominają, że informacje dotyczące drugiej fazy cyklu chciałyby otrzymywać od lekarza ginekologa.

 

 

W poszukiwaniu dobrej rady

szukanie porad lekarskichW dzisiejszych czasach najłatwiej jest wpisać w wyszukiwarkę internetową swój problem zdrowotny i już w kilka sekund pojawiają się setki stron, na których możemy znaleźć odpowiedzi na nasze pytanie. Skąd zatem najlepiej czerpać informacje o problemach zdrowotnych? Poniżej prezentujemy kilka podpowiedzi.

 

szukaj informacji dla siebie. Spośród wielu informacji, jakie są dostępne w Internecie, trzeba nauczyć się wybierać te, które będą najbardziej dla nas przydatne. Wybieraj portale poradnikowe, dedykowane zdrowiu lub takie, gdzie można znaleźć informacje z danej dziedziny, np. o PMS. Warto korzystać z porad, w których wypowiadają się eksperci.

konsultuj porady z lekarzem. Jeśli znalazłaś podpowiedź w Internecie albo w gazecie, zapytaj lekarza czy w Twoim przypadku ten sposób postępowania będzie odpowiedni. Jeśli nie masz czasu na wizytę w gabinecie lekarskim, pamiętaj, że możesz wirtualnie porozmawiać ze specjalistą. Wysyłając mail na adres ekspert@znamsiebie.pl, możesz skonsultować swoje wątpliwości z ginekologiem i psychologiem. Po więcej informacji zajrzyj na www.znamsiebie.pl.

rozmawiaj z innymi. Cennym źródłem informacji mogą być także bliskie Ci osoby. Być może mama, siostra czy przyjaciółka miały podobny problem do Twojego i będą mogły podzielić się swoim doświadczeniem na temat PMS. Wspólne rozmowy i okazane sobie zaufanie sprawią, że zbliżycie się do siebie, a Wasza relacja stanie się głębsza.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij :)

About Author

Comments are closed.