Pozbądź się powracających stanów zapalnych w miejscach intymnych.

0

higiena miejsc intymnychDolegliwości miejsc intymnych (swędzenie, ból czy pieczenie) to problem bardzo wielu kobiet. Odczuwa go blisko 50% Polek przed 60 rokiem życia w tym ponad 10% doświadcza objawów częściej niż 4 razy w roku. Najczęściej wskazanym leczeniem objawowym jest stosowanie środków farmakologicznych, które pomimo swojej skuteczności nie zapewniają dostatecznej ochrony i profilaktyki, ponieważ bakterie wywołujące chorobę występują w organizmie i podczas jego osłabienia atakują go niespodziewanie.

Czym właściwie jest tajemnicza kandydoza?

Kandydoza to powszechnie występująca wśród kobiet dolegliwość. Wywołują ją grzyby z rodziny drożdżaków, które, na co dzień żyjąc w ludzkim organizmie nie powodują szkód. Jednak w sytuacji silnego stresu, zmęczenia, stosowania wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej, częstych zmian partnerów seksualnych, palenia papierosów, dużej liczby porodów, zaburzeń endokrynologicznych czy też ogólnego osłabienia organizmu i innych przypadków oraz działań, które zaburzają naturalną florę bakteryjną, powodują tym samym spadek bakterii z rodzaju Lactobacillus i mogą prowadzić do zachwiania równowagi kobiecego, intymnego ekosystemu wywołując nieprzyjemne dolegliwości oraz chorobę. Objawami, które mogą być początkiem schorzenia najczęściej jest  zaczerwienienie, pieczenie oraz obrzęk okolic intymnych, którym towarzyszą bardzo charakterystyczne żółtawe lub białe, grudkowate upławy. Choć w większości przypadków choroba ta przebiega bezobjawowo, tym bardziej nie należy lekceważyć z pozoru banalnych syndromów, ponieważ nie zawsze łatwo poddają się one leczeniu. Według przeprowadzonych badań szacuje się, że nawet u 75% wszystkich kobiet w ciągu całego życia dochodzi do grzybicy pochwy, a u aż 40 – 50% ma ona charakter nawrotowy, choć przez jakiś okres. To najczęstszy rodzaj zakażenia występujący u kobiet w wieku rozrodczym (30-40%).

Lepiej zapobiegać niż leczyć…

Dlaczego tak się dzieje? I czy oprócz klasycznej farmakoterapii można sobie pomóc? Miejsca intymne cały czas są w kontakcie z bielizną, a jak wiadomo te części ciała są bardzo delikatne, więc nawet, wydawać by się mogło najmniej drażniące bawełniane włókna, z których najczęściej zrobiona jest bielizna mogą działać drażniąco. Dzieje się tak, ponieważ bawełniane włókna ukręcone są z milionów bardzo króciutkich włókien. A każde z tych włókien w momencie wchłonięcia wilgoci ze skóry, ulega skróceniu, przez co skręca się wywołując mikro-ruchy, które podrażniają skórę w najbardziej wrażliwych miejscach. Nie każdy również wie, że włókna bawełniane nie mają właściwości termoregulacyjnych, co także sprzyja podrażnieniom, infekcjom i rozwojowi bakterii. Co więc można zrobić, aby skutecznie leczyć, a w konsekwencji również zapobiegać powracaniu choroby?

jedwabna bieliznaNajważniejsza jest szybka reakcja oraz trafna diagnoza, która pozwala na podjęcie leczenia. Niezwykle ważne jest też nie tylko dbanie o higienę miejsc intymnych, ale również zrównoważona dieta. Dodatkowym niesłychanie cennym wsparciem pomagającym zapobiegać jak również łagodzić i leczyć dolegliwości jest noszenie jedwabnej bielizny leczniczej takiej jak np. DermaSilk® INTIMATE. Nici jedwabne, z których zrobiona jest bielizna skręcone są z bardzo długich włókien jedwabiu (ponad 800 m), dzięki czemu nie ma możliwości by pod wpływem zmian wilgoci czy temperatury, końcówki włókien wykręcały się czy odchodziły od materiału drażniąc skórę. Co więcej jedwab ma właściwości termoregulacyjne, przez co po kontakcie z ciałem szybko dostosowuje swoją temperaturę do temperatury ciała utrzymując ją. Sprzyja to absorbowaniu przez jedwab nadmiernej wilgotności aż do 30% swojej wagi, przez co ciało nie wydziela nadmiaru potu tworzącego środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii. Skóra przez cały czas pozostaje odpowiednio nawilżona. Bielizna ta jest pokryta niemigrującym czynnikiem antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym, co gwarantuje, że jej powierzchnia stale jest mikrobiologicznie czysta (wolna od drobnoustrojów). W przeciwieństwie do bawełny, nie może być środowiskiem dla rozwoju bakterii.

Zauważono też, że DermaSilk® INTIMATE zmniejsza nasilenie stanu zapalnego i poprawia znacznie stan skóry w trakcie zaostrzeń choroby. Przeprowadzone badania na grupie 96 kobiet cierpiących, na co najmniej 4 nawroty kandydozy rocznie dowiodły, że używanie bielizny z jedwabiu naturalnego z niemigrującym czynnikiem antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym pozwoliło na zmniejszenie nawrotów choroby do max 1 w ciągu 6 miesięcy u 67% badanych. Natomiast w przypadku kobiet, które nosiły zwykłą bieliznę bawełnianą wynik wyniósł jedynie 40%. Spowodowane jest to charakterystyką samego jedwabiu, obecnością niemigrującego czynnika antybakteryjnego i przeciwgrzybiczego, a także tym, iż bawełna nie ma właściwości termoregulacyjnych, przez co skóra narażona jest na pocenie i większe podrażnienia.

Odsetek pacjentek mających więcej niż JEDEN nawrót choroby w ciągu 6 miesięcy
(WNIOSEK: dzięki stosowaniu DermaSilk Intimate, ryzyko większej liczby nawrotów spada z 60 do 33%, czyli dwukrotnie)

 

Daj sobie prawo do wyższej jakości życia

Stosowanie terapii farmakologicznej jest nieodzowną częścią leczenia kandydozy. Jednak wyniki badań potwierdzają, że noszenie bielizny DermaSilk® INTIMATE znacznie przyspiesza powrót do zdrowia i komfortu życia oraz pomaga w profilaktyce.

 

W czym tkwi sekret

Badania wykazały, że 60% kobiet cierpi na schorzenia, których można byłoby uniknąć przez stosowanie właściwej bielizny. Kobiety z chorobami miejsc intymnych w wieku przedpokwitaniowym, rozrodczym, pomenopauzalnym, ciężarne, rekonwalescentki po zabiegach ginekologicznych, wszystkie one odnoszą korzyść po włączeniu do swojego ubioru jedwabnej bielizny o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych. Innowacyjna kombinacja fibroiny (wewnętrznej części nici jedwabnej) oraz trwale związanego z materiałem czynnika antybakteryjnego DermaSilk® INTIMATE pomaga w łagodzeniu przebiegu oraz zapobiega infekcjom bakteryjnym i grzybicznym w okolicach intymnych.

Badania naukowo dowodzą także, że jedwabna bielizna DermaSilk® INTIMATE skutecznie hamuje rozwój mikroorganizmów chorobotwórczych bez wpływu i zmiany naturalnej flory bakteryjnej. A to natomiast oddziałuje na utrzymanie prawidłowej wilgotności i poziomu pH, przez co ryzyko ponownego zachorowania jest mniejsze. Co więcej dzięki przewiewności materiału, jakim jest jedwab ma on także właściwości kojące, zwalczające ból, swędzenie czy pieczenie, które towarzyszy chorobom miejsc intymnych.

Udostępnij :)

About Author

Comments are closed.